Що таке стрес? Це стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності людини в найбільш складних умовах. Це захисна реакція організму у відповідь на зовнішні подразнення. Вона проявляється психічно, фізично і емоційно і дає можливість адаптуватися до змін.

Під час таких ситуацій, організм людини проходить такі фази або стадії:

 1. Фаза тривоги: організм мобілізований для зустрічі з загрозою.
 2. Фаза опору або адаптації: людина бореться з факторами стресу і контролює свою поведінку.
 3. Фаза виснаження: організм виснажується, зникає опір і починаються ознаки фізичного неблагополуччя: зникає апетит, порушується сон, розлад харчування, агресивні реакції.

Типи реакцій на стрес:

 • гіперкинетична (ще назва "бий або біжи"). Активна форма: атака, агресія, імпульсивність (бий). Або спасіння за допомогою втечі: рухи хаотичні, швидкі, здійснюються неусвідомлені дії та рухи (біжи).
 • гіпокінетична (завмри). Пасивна форма поведінки, зупинка всіх реакцій, ступор, різка загальмованість.

Фактори, які впливають на вихід зі стресу:

 • інтенсивність,
 • тривалість,
 • індивідуальність сприйняття конкретної людини до даного стресу.

Позитивна дія на організм людини - це еустрес, його конструктивна форма.

Негативна дія - деструктивна, це дистрес. Дистрес - це стан в якому людина не в змозі адаптуватися до стресової ситуації та спричиненими стресом наслідків дезадаптивної поведінки.

Це може бути очевидним у наявності несподіваних соціальних взаємодій у вигляді агресії, пасивності, ізоляції.

Гомеопатія, як наука, розглядає людину як цілісну систему з усім спектром переживань. Отже, коли неможливо впливати на зовнішні фактори та тривалість дії стресу, ми - лікарі-гомеопати звертаємо увагу на почуття та емоції людини, яка проживає стрес.

Враховуючи всі прояви стресу і переживань, які відчуваються людиною, провівши реперторизацію препаратів, я обираю ті препарати, в опису яких найбільш часто є рекомендація на проживання стресових подій. Це:

 • ACONITUM - цей препарат допоможе подолати гострий переляк, паніку, що виникає у зв'язку з небезпечною ситуацією. Переляк супроводжується неспокоєм, людина поводиться хаотично, не сидить на місці. Може виникнути гострий серцевий біль, піднятися тиск, з'явитися свербіж всього тіла та висипка, що нагадує алергічні реакції. Такі стани можуть з'являтися періодично, у вигляді немотивованих страхів, особливо в несприятливих умовах.
 • ARSENICUM ALBUM - психічний та фізичний неспокій, страх смерті. Людина підозріла, відповідальна, обачна, дуже боязлива, швидко приходить в смуток і може роками переживати невизначений страх. Рідко з гарним апетитом, хоча п'ють багато води.Такі люди педантичні, акуратні та відповідальні.
 • ARGENTUM NITRUCUM - людина цього типу нервується з будь-якого приводу і це виявляється в частому бажанні сходити в туалет. Страх запізнення. В момент гострого хвилювання - головокружіння до запаморочення. Постійна тривога, різні страхи та передчуття чогось поганого. Постійне бажання рухатись, особливо під час очікування.
 • IGNATIA - пригнічення, заглиблення в переживання, не завжди обумовлені, більшою частиною скриті. Роздратованність з немотивованими спалахами гніву. Постійне внутрішнє напруження. Відчуття перешкоди в горлі у вигляді кома. Поверхневий сон з частим пробудженням. Головокружіння, серцебиття, що супроводжується відчуттями страху. Такі люди часто і глибоко зітхають, самі не помічаючи цього.
 • NATRIUM MURIATICUM - пригнічений настрій, страх, бажання залишитись на одинці, сховатися. Втрата апетиту, ваги. Відчуття безнадійності ситуації, неможливість знайти вихід. Піклування інших людей не заспокоює, а навпаки дратує і наводить на думки про інші більш скрутні обставини. Найчастіше це наслідок принижень та більш складних душевних травм.
 • PULSATILLA - настрій, що часто змінюється, сльози з приводом та без, що швидко минають. Піклування інших приймають радісно та легко. Швидкий перехід від меланхолії до радості, сміху, але і до роздратованності, навідь, агресії, якщо поряд не буде людини, яка зможе розрадити.
 • ACIDUM PHOSPHORICUM - ліки для емігрантів, що допомагають коли підступає ностальгія. Туга, апатія, байдужість, що змінюється на піклування про когось або щось. Труднощі при розумовій праці, особливо, коли треба рахувати. Слабкість і постійне бажання полежати.
 • SEPIA - пригнічений настрій, сльози без приводу. Підвищена стомлюваність. Байдужість до близьких, не бажання близькості. Бажання казати "ні" на будь-яку пропозицію. Якщо людина пересилить себе і почне рухатись, то її самопочуття значно покращиться. Сепія допоможе таким людям ожити та бути більш комунікабельними.
 • COFFEA - підвищена чутливість, збудливість, екзальтованість. Не можливо заснути від переживань, думок та планів. Це будівельники повітряних замків. Це безсоння без бажання спати. Гостра реакція на події від радості до гірких сльоз.
 • NUX VOMICA - надзвичайна дратівливість, конфліктність, тон начальника, крик, накази. Самовпевненність, схильність звинувачувати в усьому інших та рахувати себе правим в усьому. Але можлива і депресія зі страхом смерті. Порушення сну з важким пробудженням з поганим самопочуттям. Такому самопочуттю сприяють нераціональний спосіб життя, зловживання їжею, алкоголем та стимулюючими речовинами
 • BELLADONNA - це людина підвищеної емоційності, дуже вразлива, з художніми схильностями. Такі люди схильні до високих лихоманок, судомів, тіків, спазмів органів та судин. Захворювання розвиваються гостро і мають гострий характер. Стресові стани грають важливу роль для розвитку цієї особистості.

Гомеопатичні ліки допомагають справлятися з наслідками стресів, які є супутниками нашого життя, зменшуючи ступінь вираження негативних травмуючих факторів стресу та робить людину стійкою до життєвих невдач.

Гомеопатія вигідно відрізняється від інших заспокійливий засобів, не пригнічуючи психіку людини, не збуджуючи її, і не травмуючих інші органи. Це природний, адаптативний та безпечний спосіб допомоги собі та близьким.

Автор: Юлия Владимировна Шпонько - педиатр, врач-гомеопат.

Чтобы получить индивидуальное гомеопатическое назначение, необходима консультация лечащего врача.

Будем рады Вам помочь!

Расписание приема: http://bit.ly/2KfGFeL

Запись на прием:
(044) 290-42-20,
(050) 462-61-58,
(067) 329-11-31.

Все СТАТЬИ

Перейти на ГЛАВНУЮ